Versiyon Akademi Logo

Tez Yazdırma Ücretleri

Tez yazdırma ücretleri; tezin içeriğine, teslim zamanına ve zorluğuna göre farklılık göstermektedir. Tez yazdırma ücretleri: lisans tezleri 2500 TL-5000 TL arası, tezsiz yüksek lisans tezleri 4000 TL-9000 TL, tezli yüksek lisans tezleri 8000 TL-18000 TL, doktora tezleri ise 15000 TL-60000 TL arasında değişmektedir. 

Bu fiyatlar tam olarak teziniz doğrultusunda net bir fiyatı yansıtmamaktadır. Daha doğru ve net bir tez yazdırma ücretleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız için sitemiz içerisinde yer alan iletişim adreslerinden bize ulaşarak, talep formunu doldurarak detaylı bilgiyi elde edebilirsiniz.

Tez Yazdırma Ücretleri Ne Kadar?

Versiyon Akademi olarak siz değerli öğrencileri maddi anlamda zora sokmayacak ve tezlerinizin yazımını üstlenen danışman kadromuzun yoğun gayretlerini karşılayabilecek bir denklemle belirleme politikamızı sürdürmekteyiz. Tez yazdırma ücretleri konu, sayfa sayısı, analizin türü gibi istenen danışmanlık hizmetine göre değişebilmektedir. 

Versiyon Akademi olarak beş yılı aşkın süredir içinde bulunduğumuz tez yazdırma sektöründe, müşterilerimizin memnuniyetlerini esas olarak görmekte ve bu doğrultuda onları maddi olarak zorlamayacak ve tezlerinin yazımında emeği geçecek olacak danışman kadromuzun emeklerini karşılayacak bir denge doğrultusunda tez yazdırma fiyatları belirlemekteyiz. Tezler fabrikasyon ürünler olmadığı için tez yazdırma fiyatları da konu, sayfa sayısı, istenen analizin türü gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilmektedir. Yine de tez yazdırma ücretleri ortalama olarak aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir.

Düzey

Fiyat Aralığı

Lisans Tezi

2500 – 5000 TL

Tezsiz Yüksek Lisans Projesi

4000 – 9000 TL

Yüksek Lisans Tezi

8000 – 18000 TL

Doktora Tezi

15000 – 60000 TL

Makale (Ulusal)

1500 – 3000 TL

Makale Uluslararası

4000 – 6000 TL

 

Tez Yazdırma Ücretleri Neye Göre Belirlenir? 

İstisna olmaksızın bütün yüksek lisans ve doktora programlarının son aşamasında öğrencilerden istenen tezler oldukça zor bir süreci beraberinde getirmektedir Bu noktada profesyonel bir yardım alma yoluna başvuran danışanlarımız için tez yazma fiyatları kritik bir husus olmaktadır. Tez yazdırma ücretlerini belirleyen bazı parametreler bulunmaktadır. Bu parametreler özetle düzey, hacim, konu ve süre olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki grafikte tez yazdırma ücretlerini belirleyen parametreler ve bu parametrelerin fiyatlara ne kadar etkili olduğu gösterilmektedir.

Tez Yazdırma Ücretlerini Belirleyen Faktörler
Tez Yazdırma Ücretlerini Belirleyen Faktörler

Tezler içeriklerine göre değişebildiği üzere öğrenciler tezlerinin tamamı yerine farklı aşamaları için de danışmanlık hizmeti almayı tercih edebilmektedir Versiyon akademi olarak Bu noktada bize gelen talep doğrultusunda  danışanlarımızı sabit bir ücrete zorlamaktansa talep edilen yardım ölçüsünde bir ücretlendirme anlayışına sahibiz. Bu yazının devamında tez yazdırmak için danışmanlık hizmeti almak isteyen öğrencilerin sıklıkla sordukları sorulara cevaplar verilecektir. 

Anlaştığım Tez Yazdırma Fiyatları Zaman İçinde Değişir mi?

Kesinlikle hayır. Tez yazımı için profesyonel yardım almayı düşünen ancak uzayan süreçlerde ilk etapta anlaşılan ücretin değişebilme ihtimalinden çekinen birçok öğrenciye rastlamaktayız. Versiyon akademi olarak yazımını üstlendiğimiz hiçbir tez için en başta anlaştığımız ücretin dışında bir ücret talep etmemekteyiz. Tez yazdırma ücretlerinin değişmemesi için anlaşma sağlanacağı sırada üzerinde durulması gereken tüm hususları titizlikle değerlendirerek ardındaki süreçte danışanlarımızın güvenini sarsmayan bir anlayışı tercih etmekteyiz.

Tez Yazım Ücretleri Neden Farklılık Gösteriyor?

Her öğrenciye uygulanacak standart bir tez yazdırma ücretlerinin standart olmaması,  dolaylı yoldan da olsa bilimde özgünlük esası ile alakalıdır. Bilimsel çalışmaların yapısında süreklilik ve daha evvel meydana getirilen çalışmalardan haberdar olunması gereksinimi bulunmaktadır. Meydana getirilen bütün bilimsel araştırmalar daha evvel gerçekleşmiş araştırmalar üzerinden gerçekleştirilmektedir Meydana getirilen çalışmaların yayın içerisinde aktarımında birtakım nizamlara uyulması, faydalanan referansların yine belirli nizamlara doğrultusunda gösterilmesi zorunludur.

Bilimsel çalışma meydana getirmek ve çalışma neticelerini ilan etmek kademesinde kasıtlı olarak veya farkında olmadan gerçekleştirilen hatalar çalışmanın saygınlığına zarar vermenin yanında çalışma konusunun dahil olduğu alanı da olumsuz etkilemektedir. Bilimsel etkileşim oluşumunda genellikle “etik dışı” şeklinde ifade edilen bu davranışlar kapsamına “sahtecilik”, “intihal”, “uydurmacılık” ve “tekrarlanan yayın yapma” ve bunun gibi istenmeyen uygulamalar girmektedir. Görüldüğü üzere her tezin kendine has bir içeriği bulunmaktadır. Kendine has bu içeriklerin sayfa sayıları, başvurulan yöntem, dahil edilen evren ve örneklem gibi farklılıkları bulunmaktadır. Bahsi geçen farklılıklar da  tez yazma fiyatlarının değişken olmasına sebep olmaktadır. 

Turnitin Raporu İçin Ayrı Bir Tez Yazma Fiyatı Gerekiyor mu?

Bu sorunuza cevap vermeden önce Turnitin programının kullanılmasına sebep olan intihal hakkında bilgi vermek gerekirse,  İntihal farklı kişilerin meydana getirdiği çalışmalardan, bölümler, dizeler alıp kendisi meydana getirmiş gibi yayınlama ya da başka insanların ortaya attığı tezleri üstlenip farklı biçimde sunmak şeklinde ifade edilmektedir. İntihal, bilimsel yanıltma (scientific misconduct) başlığı altında gruplanan 3 unsur içinde tanımlanmaktadır. Bahsi geçen unsurlar ve açıklamaları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir

Bilimsel korsanlık (piracy):

Başka araştırmalardaki verilerin araştırmacının izni olmadan alınması.

İntihal (plagiarism):

Başkalarının fikir, yazı ve çalışmalarını çalarak, aldığı kişilere gereken şekilde atıf yapmadan kendisinin gibi göstermek.

Saptırma (fabrication, desk-research, dry-lab):

Verilerin saptırılması veya var olmayan bilgilerin/verilerin yoktan var edilmesidir.

Yazımını üstlendiğimiz hiçbir tezde yukarıdaki gibi bir durum mevzu bahis değildir. Bu gibi durumların yaşanmaması adına bünyemizde alanında uzman yüzden fazla danışmanla 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Yüksek Lisans ve Doktora tezlerinin hepsi bugün uluslararası alanda en bilindik olan Turnitin programına yüklenerek saptanmaktadır. Standart bir Yüksek Lisans Tezinin bu programdaki oranının yüzde yirminin üstünde çıkmaması gerekmektedir. Versiyon Akademi olarak çalışmalarımızı yüzde yirminin altında teslim etmekteyiz. Lakin danışanlarımızdan gelen talep doğrultusunda bahsi geçen oran daha aşağılara çekilebilmektedir. 

Tez Dışındaki Akademik Çalışmalar İçin Hizmet Veriyor Musunuz?

Tez Yazdırma Hizmetlerimiz
Tez Yazdırma Hizmetlerimiz

Versiyon Akademi olarak tez yazma hizmetinin yanında makale, proje format ve intihal düşürme gibi hizmetler ile uzun yıllardır sektörün içerisinde öne çıkmaktayız. Bu hizmetlerin genellikle tez kadar kapsamlı olmadığı ve daha az zaman aldığı daha düşük ücretlerle yapılabilmektedir. Tez yazdırma ücretlerine göre daha düşük ücretlerle bu tarz akademik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Farklı Dillerde Tez Yazımları Hizmetiniz Var mı?

Bünyemizde bulunan danışmanlarımızın donanımı sayesinde, İngilizce, Fransızca ve Rusça gibi dillerde de tez yazdırma talepleriniz için hizmet vermekteyiz. Tez yazma fiyatları gibi yabancı dilde tez yazma fiyatları da konusu, sayfa sayısı, başvurulacak yöntem gibi farklı parametrelerden ötürü değişebilmektedir.

Teslim Süresine Göre Tez Yazdırma Ücretleri Değişir mi? 

Tez konusunda az bir süresi kalan öğrencilerin tez yazdırma konusunda çok para ödemekten dolayı bir endişeye kapıldıklarına şahit olmaktayız. Versiyon akademi olarak asla böyle bir fırsatçılığı tercih etmediğimizin garantisini vermekteyiz. Bizim amacımız öğrencilerin zor durumlarını fırsata çevirmekten ziyade akademik yüklerini azaltmak için yardımcı olmaktır. Bu sebeple kafanızda hiçbir soru işareti olmadan bizlere müracaat edebilirsiniz. 

Tez Yazdırma Nedir?

Akademik kariyer ya da kariyerlerinde yükselme aşamasında ilerlemek isteyen bireylerin yüksek lisanslarını tamamlamak için tez aşamasını başarılı biçimde bitirmeleri gerekmektedir. Bu zorunlulukla, öğrenciler “tez yazdırma” sorusunu arama motorlarında aratmaktadırlar. Bu yazı ile birlikte siz değerli öğrencilern tez yazdırma konusunda bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır. Yüksek lisans öğrencileri tezli ve tezsiz olmak üzere iki şekilde mezun olurlar. Tezsiz yüksek lisans yapan öğrencilerde bitirme tezi yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Bitirme tezi daha yalın, sade bir araştırmaya dayansa da tez aşamasındaki genel hatlarla aynı olmaktadır. Bu nedenle “tez yazdırma” sorusunun cevabını da yazımızda bulabilirsiniz.

Gündelik yaşam ve akademik yükümlülükler altında vakit bulmakta zorlanan öğrenciler, akademik kariyerin önemli basamağı olan tez konusunda yardıma ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple birçok öğrenci arama motorlarında tez yazdırma kelimelerini aratmaktadır. Tez yazdırma konusuna değinmeden önce genel olarak tezin ne olduğundan bahsetmek gerekir ise; lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını tamamlamak doğrultusunda öğrencilerden istenen bilimsel nitelikteki eserlere tez adı verilmektedir. Tez yazma bilhassa daha önce tecrübesi olmayan öğrenciler için oldukça karmaşık ve zor bir süreç haline gelebilmektedir. Bu noktada öğrenciler sıklıkla tez yazdırma yöntemine başvurmaktadır. Ancak, tez yazdırma için başvurulan tez yazım merkezlerinin geneli gereken profesyonel şartları sağlayamadığı için birçok öğrenciyi mağdur edebilmektedirler.

Tez yazdırma, öğrencinin talebi doğrultusunda istediği bölümlerin yazılması gibi durumları ifade etse bile esasında bir tezin kapaktan kaynakça sonuna kadar yazımı şeklinde açıklanmaktadır. Versiyon akademi olarak İlk etapta saptanan ücretten kopmaksızın tezini bittiği güne kadar danışmanlık hizmeti vermeyi üstlenmekteyiz. Parayla tez yazımı doğrultusunda danışanlarımı için aşağıda örnek şeklinde verilen tüm tez bölümlerini ücret talep etmeden oluşturmaktayız.

Tez Yazdırma Aşamaları Nelerdir?

Tez yazımı bir süreci ifade ettiğinden belli başlı aşamalarla sınıflandırılması daha sonraki süreçte karışıklık olmaması ve daha kaliteli bir çalışma ortaya koyabilmek açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu kapsamda Versiyon Akademi olarak tezleri dört temel aşama şeklinde sınıflandırmakta ve danışmanlığını üstlendiğimiz tezlerde bu aşamaları takip etmekteyiz. Aşağıdaki tabloda tez yazdırma aşamalarının sınıflandırılması gösterilmektedir. 

Ön sayfalar

 • Kapak
 • Onay Sayfası, 
 • Özet, 
 • Abstract,
 • İçindekiler, 
 • Tablolar Listesi
 • Şekiller Listesi
 • Kısaltmalar Listesi
 • Önsöz

Giriş

 • Problem Durumu,
 • Alt Problemler
 • Araştırmanın Amacı
 • Araştırmanın Önemi

Ana Bölüm

 • Kavramsal Çerçeve
 • Yöntem
 • Bulgular

Sonuç

 • Sonuç
 • Tartışma, 
 • Öneriler

Parayla tez yazdırma kapsamında yukarıda yer verilen standart tez bölümlerin tamamını veya danışanımızın talep ettiğiniz kısımları, en baştan belirlenen fiyat karşılığında titiz ve yoğun bir çalışma sonucu sizlere sunmaktayız.

Tez yazdırma hususunda en çok karşılaşılan problemlerden biri tezin bünyesinde bulunduğu üniversitenin kurallarına uygun olup olmadığıyla ilgilidir. Müşteriyi merkeze koyan hizmet anlayışımız doğrultusunda her tezi bünyesinde bulunduğu üniversitenin ve enstitünün yazım kurallarına tam olarak uyacak şekilde dış kapaktan kaynakça sonuna kadar “anahtar teslim” şeklinde danışanlarımıza teslim etmekteyiz.

Tez Yazdırma Fiyatları ve Ücretlendirme Süreci

Tez yazdırma konusunda en baştan belirlenen paranın hemen istenmesi öğrencileri maddi olarak zor duruma sokabilmektedir. Önceden de belirtildiği üzere tüketici odaklı hizmet anlayışımızla birlikte danışmanlığı üstlenilen tezin ödemesinin tamamını peşin almaktan ziyade profesyonel sürece uygun olarak aşamalı şekilde talep etmekteyiz. Öğrencileri ödemenin hepsini baştan yaptıkları bir belirsizlik yerine danışana teslim edilen her ilerlemeyle beraber ödemelerinin karşılığını anlık olarak görmelerini gerçekleştirmekteyiz.

Öğrencilerin tez yazdırma konusunda başka bir korkusu da en başta anlaşılan ücretin sonraki zamanlarda yükselebilme ihtimalidir. Bu konuda öğrencilerin güvenlerini sarsmamak adına tez yazım sürecini en baştan itibaren onay alarak ilerleme anlayışıyla sürdürmekteyiz. İçeriğin taslak halinden bölüm ilerlemelerine kadar siz değerli öğrencilerimizin hocalarının onayına sunmalarını sağladığımız çalışma şeklimizle birlikte “sil baştan” durumların önüne geçerek fiyatın sabit kalmasını sağlamaktayız.

Ayrıca hocaların öğrencilerden istediği talep revizeleri siz değerli öğrencilerle en başta anlaşılan ücret kapsamında halletmekteyiz. Böylece öğrencilerin tez yazma konusundaki bütün çekincelerinin önüne geçmeyi sağlıyoruz.

Parayla Tez Yazdırma Nasıl Olur?

Parayla tez yazdırma konusunda öğrencilerin en doğal beklentileri verdikleri paranın karşılığını almak olduğunun bilincinde olarak danışmanlığını yürüttüğümüz bütün tezleri alanında uzman yüzden fazla danışmanımızla beraber  bilimsel etik ve ilkelere uygun olarak bitirmeyi amaçlamaktayız. Yine de danışanın vazgeçmesi ya da  başarısızlık gibi olası bir ters sonuçta parayla tez yazdırma kapsamında o ana dek ödenen tüm paranın tamamını istisnasız şekilde teslim etmekteyiz.

Öğrencilerimizin gizlilikleri konusuna önem veren anlayışımızla parayla tez yazdırma talebinde bulunan hiçbir öğrencinin ismini kimse ile paylaşmadığımız gibi danışanın onayı olmadığı sürece tezi harici kimsenin görmemesine özen göstermekteyiz. Ücretli tez yazdırma konusunda gizliliğe oldukça ehemmiyet vermemizin karşılığı olarak yıllardır bu sektörde hizmetimize devam edebilmekteyiz.

Tez yazdırmak istiyorum diyen, lakin olası bir intihal durumundan çekinen pek çok öğrencinin olduğunu bildiğimizden ötürü genel piyasada yapılanın tersine talep edilip edilmemesine bakılmaksızın her tezi ek bir ücret talep etmeden turnitin raporu ile birlikte teslim etmekteyiz.  

Özetlemek gerekirse Versiyon Akademi olarak siz değerli öğrencilerin akademik sorumluluklarının ağırlığını bir parça da olsun azaltmak için tez yazımı konusunda sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Tezlerinizi oldu bitti yaklaşımı şeklinde baştan sona yazmak yerine, tezinizi hakkında doğru yönlendirmelerde bulunarak danışmanlık hizmetinizi üstlenmeyi en önemli misyonumuz olarak kabul ediyoruz. Tezinizle ilgili, konu belirlemeden, literatür taramasına, yöntemin oluşturulmasından analizin yapılmasına kadar zorlandığınız her konuda yardımcı olmaya hazırız.

Blog Önerisi: Tez Nasıl Yazılır?

Tez Yazdırma, Parayla Tez Yazdırma
Tez Yazdırma, Parayla Tez Yazdırma
Tez Yazdırma, Parayla Tez Yazdırma

Tez Yazdırma Ücretleri Hakkında Bilgi Alın!

Tez yazdırma ve tez yazdırma ücretleri hakkında bilgi verdiğimiz makalemizin sonuna geldik. Tüm detaylarıyla fiyatlandırmayı ve hizmetimizi anlattığımız makalemiz, umuyoruz ki sizlere bilgi verebilmiştir. Makalemizde en baştaki tablo gibi tez yazdırma ücretleri fiyatlandırması yapmaya çalıştık fakat bu fiyatlandırma tezinizin içeriğine göre değişiklik taşıyacaktır. Tez yazdırma ücretleri hakkında daha net bilgi ve fiyat teklifi alabilmek için talep formu oluşturup bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tez yazdırma, tez yazdırma ücretleri
Tez yazdırma, tez yazdırma ücretleri

Sıkça Sorulan Sorular:

Tez yazdırma hizmeti nedir?

Tez yazdırma hizmeti, öğrencilere akademik tezlerini yazdırmak veya yardım almak için profesyonel hizmetler sunan bir süreçtir.

Tez yazdırma hizmeti neden tercih edilmelidir?

Tez yazdırma hizmeti, öğrencilere zaman kazandırabilir, kaliteli bir tez elde etmelerini sağlayabilir ve akademik başarılarını artırma potansiyeline sahiptir.

Tez yazdırma hizmeti almanın maliyeti nedir?

Tez yazdırma hizmetlerinin maliyeti, tezin uzunluğu, karmaşıklığı, aciliyeti ve hizmet sağlayıcının deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Tez yazdırma hizmetleri ne kadar sürede tamamlanır?

Tez yazdırma süresi, tezin karmaşıklığına, uzunluğuna ve aciliyetine bağlı olarak değişebilir. Genellikle, tezin tamamlanması için yeterli süre ayrılması önemlidir.

Tez yazdırma hizmetleri öğrenciye özgün bir çalışma sunar mı?

Güvenilir tez yazdırma hizmetleri, öğrencilere özgün ve telif hakkı konusunda sorun yaşanmayan çalışmalar sunar. Anti-plajiyat kontrolleri ve profesyonel yazarlarla çalışma, özgünlüğü sağlamaya yardımcı olur.

Tez yazdırma hizmeti almanın yasal bir sorunu var mıdır?

Tez yazdırma hizmetleri yasal olarak sunulan hizmetlerdir. Ancak, üniversitenizin veya kurumunuzun tez yazdırma politikalarını göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Tez yazdırma sürecinde nasıl iletişim sağlanır?

Tez yazdırma sürecinde, hizmet sağlayıcı ve danışmanla iletişim genellikle e-posta, çevrimiçi mesajlaşma veya telekonferans yoluyla gerçekleştirilir.

Tez yazdırma hizmetleri gizlilik sağlar mı?

Güvenilir tez yazdırma hizmetleri, müşterilerin gizliliğini korumak için gizlilik politikalarına uyarlar ve kişisel bilgilerinizi güvende tutar.
İçerik gizle